6 Activiteiten in de Gooi & Vechtstreek
Activiteiten
1. HOORNEBOEGSE HEIDE | HILVERSUM
Aan de zuidkant van Hilversum vind je de prachtige natuur van de Hoorneboegse Heide, waar je even helemaal kunt ontsnappen uit de realiteit! Omringd door bos is dit een heerlijke plek om te wandelen. Je staat oog in oog met de grote grazers, de Charolaiskoeien, nodig om de hei op peil te houden. Wanneer je de hei helemaal oversteekt, kom je bij Vliegveld Hilversum. Ga ook langs bij “Bij de Tuinman”. Hier kun je op zaterdag en zondag terecht voor een kop koffie of thee, iets zoets en een routekaart met zowel korte als lange wandelroutes.
2. KASTEEL LOENERSLOOT
In Kasteel Loenersloot lijkt de tijd te hebben stilgestaan. De prachtige, authentiek vertrekken ademen geschiedenis. De kasteeldeuren gaan exclusief open voor rondleidingen met gids, en een bezoekje is beslist de moeite waard. Wist je dat dit kasteel het oudste gebouw in de regio is? De donjon, gebouwd rond 1200, vormt het trotse hart van dit prachtig verborgen gelegen kasteel.
3. KASTEEL SYPESTEYN
Honderd jaar geleden opende het jongste kasteel van Nederland zijn deuren voor publiek. Het werd gebouwd als huis voor de verzamelingen van jonkheer Henri van Sypesteyn (1857-1937). De tuinen met hun oude rozensoorten en bijzondere bomen en struiken zijn een eerbetoon aan de oude Nederlandse tuinkunst.
Dit jaar presenteert Kasteel Sypesteyn zich als museum vol verzamelingen. De bezoeker kan ruimschoots genieten van de collectie familieportretten, Hollandse porselein, terracotta beelden, zilveren en glazen voorwerpen en Japans lakwerk.
4. VAREN OVER DE VECHT
Varen op de Vecht is een reis langs architecturale pracht. Bewonder het middeleeuwse Kasteel Nijenrode, nu een universiteit, en het statige Kasteel Gunterstein, een 17e-eeuws meesterwerk op historische fundamenten. De rivier voert u langs schitterende buitenplaatsen zoals Goudestein, het imposante Sterreschans, Rupelmonde en het klassieke Over Holland. Tussen de weelderige tuinen door ontdekt u de onweerstaanbare charme van de pittoreske dorpskernen van Breukelen en Loenen aan de Vecht. Uw bootje kunt u boeken bij de receptie.
5. FIETSEN LANGS DE VECHT & LOOSDRECHTSE PLASSEN
De fietsroute Buitenplaatsen en Plassen is een aaneenschakeling van bijzondere water- en natuurgebieden, Hollandse landschappen met molens, historische boerderijen en eeuwenoude kastelen en buitenplaatsen. Onderweg zie je de mooiste plekjes van de Vechtstreek.
Je kunt vanuit hotel Flora Batava langs Breukelen en Maarssen naar Slot Zuylen fietsen. Vervolgens fiets je richting de Loosdrechtse Plassen en kom je onderweg langs Streekmuseum Vredegoed. Via Kasteel Sypesteyn en Loosdrecht kom je bij het prachtige dorpje Loenen aan de Vecht. Via Fort Nieuwersluis arriveer je weer bij Hotel Flora Batava. Het is een veelzijdige route die volop ruimte biedt om even af te stappen voor een frisse duik, heerlijke lunch of bezoek aan een van de musea of kastelen.
6. SIERTUIN GOOILUST
De siertuin op buitenplaats Gooilust is een schitterende ommuurde tuin met meer dan 900 soorten exotische bomen, struiken en planten. Je bent van harte welkom om te komen ronddwalen in dit verborgen paradijs.
EN
DE

